سمینار ساختار نور و کاربردها


  • 20اسفند1397
news

سمینار ساختار نور و کاربردها

برای آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان دانشکده با فناوری­های نوین و مرزهای علم، اولین دوره از سلسله سخنرانی­های دانشکده، در تاریخ 14 اسفند ماه در سالن آمفی تئاتر دانشکده فناور­های نوین نمین برگزارگردید. دراین برنامه ابتدا اهداف این سلسله سمینارها از طرف دانشجویان تشریح شد، و در ادامه برنامه آقای دکتر یاشار عزیزیان سخنرانی‌شان را با عنوان" تاریخچه نور، ساختار نور و کاربردها " که در دو بخش ارائه نمودند. ایشان هدف این سخنرانی را آشنایی دانشجویان علوم مهندسی- فیزیک مهندسی و مهندسی اپتیک – لیزر با حوزه نور و فناوری­های نوین پایه دانستند، در بخش اول سخنرانی، ایشان به تاریخچه نور پرداختند و دانشمندانی که در این حوزه فعالیت داشته­اند را معرفی نمودند، بویژه در زمینه عصر طلایی اسلامی و دانشمندان اسلامی و نقش آنها در پیشرفت علم اپتیک پرداختند.

در بخش بعدی برنامه، دانشجویان آزمایش­های جذاب درحوزه نور و اپتیک را به نمایش گزاشتند و در مورد تحقیقاتش و ایجاد انگیزه مضاعف برای دانشجویان برنامه­­های جذاب ارئه نمودند. مسابقه و سوالات جذاب در این خصوص مطرح شد. در بخش دوم برنامه آقای دکتر عزیزیان به کاربردهای نور در عصر حاضر و پیشرفت­های اخیر و اهمیت جایزه نوبل فیزیک 2018 پرداختند.

در انتها برنامه تجلیل از دانشجویان رتبه اول، اعضای بسیج دانشجویی، اعضای انجمن علمی و برخی اساتید دانشکده برگزار شد. جناب آقای دکترسیابی نیز در خصوص سوالات مطرح شده توضیحات لازم را ارائه نمودند و دانشجویانی که پاسخ درست را ارائه نموده بودند، مورد تقدیر واقع شدند.

در انتهای برنامه، دانشجویان دانشکده ابراز امیدواری کردند که برای ارائه برنامه و تاثیر گذاری بر پیشرفت همه جانبه جامعه تمام تلاش شان را به کار ببندند و برنامه­های مضاعف تاثیر گذارتر ارائه نمایند. برنامه با گرفتن عکس دست جمعی به پایان رسید.